Resultat 2016-05-28

Wermland

Western Riders

Resultat

Träning inför Tävling

28 maj 2016

Molkom

 

1. Showmanship at Halter

1 3 12 Petra Wingefors Doc Remedys Freckle

2 1 6 Carina Olsson Pixies Golden Spark SCW

3 2 17 Linnéa Söderberg Pohzera

4 4 5 Ingrid Karlsson Chap Of Mine

5 5 7 Annika Klintberg Lancelot SCW

 

 

2. Trail at Hand

1 2 12 Petra Wingefors Doc Remedys Freckle

2 4 3 Christine Falk Zippos Hot Jet Set ”Rocky” WWR

3 3 7 Annika Klintberg Lancelot SCW

4 6 6 Carina Olsson Pixies Golden Spark SCW

5 7 102 Josefine Hansson Saga WWR

6 1 5 Ingrid Karlsson Chap Of Mine

6 5 17 Linnéa Söderberg Pohzera

 

 

3. Trail

2 1 9 Mia Eriksson Exon CWR

1 3 12 Petra Wingefors Doc Remedys Freckle

3 2 102 Josefine Hansson Saga WWR

 

 

 

 

4. Trail WT

1 2 3 Christine Falk Zippos Hot Jet Set ”Rocky” WWR

2 5 4 Elin Hansson She Is A Bella

3 7 103 Tove Engström AVM Kansas WWR

4 3 102 Josefine Hansson Saga WWR

5 4 8 Ingela Arpi Ängla

6 1 2 Maria Didriksson AVM Kansas WWR

6 6 10 Magnus Skoglund Eternal Playgirl ”Isa”

 

5. Trail WT LL

1 1 101 Ida Johansson Zippos Hot Jet Set ”Rocky” WWR

 

Klass 5 Trail WT LL reds direkt efter sista startande i klass 4 Trail WT.

Klasserna hade sedan gemensam prisutdelning.

 

 

6. Versatile Horse

1 2 12 Petra Wingefors Doc Remedys Freckle

2 3 11 Elin Sundquist Dream Chics Jasper

3 1 9 Mia Eriksson Exon CWR

 

 

Lunch 13.25-14.05

 

 

7. Reining

1 1 105 Moa Bergman-Karbeus Katy Bugs Twist

2 3 104 Moa Bergman-Karbeus Mr Tough Gun

3 2 15 Mi Persson CQH Big Red Remedy

 

 

8. Reining

1 4 16 Peter Johansson Proud N Red WWR

2 3 11 Elin Sundquist Dream Chics Jasper

3 1 15 Mi Persson CQH Big Red Remedy

4 2 102 Josefine Hansson Saga WWR

 

 

9. Western Riding

1 4 105 Moa Bergman-Karbeus Katy Bugs Twist

2 3 9 Mia Eriksson Exon CWR

3 1 104 Moa Bergman-Karbeus Mr Tough Gun

4 2 16 Peter Johansson Proud N Red WWR

 

 

10. Western Riding WT

1 3 8 Ingela Arpi Ängla

2 4 2 Maria Didriksson AVM Kansas WWR

3 2 3 Christine Falk Zippos Hot Jet Set ”Rocky” WWR

4 1 10 Magnus Skoglund Eternal Playgirl ”Isa”

 

 

11. Western Riding WT LL

Inga starter anmälda

 

 

12. Western Pleasure

1 2 16 Peter Johansson Proud N Red WWR

2 1 105 Moa Bergman-Karbeus Katy Bugs Twist

 

 

 

 

13. Western Pleasure WT

1 1 3 Christine Falk Zippos Hot Jet Set ”Rocky” WWR

2 2 104 Moa Bergman-Karbeus Mr Tough Gun

3 4 4 Elin Hansson She Is A Bella

4 3 8 Ingela Arpi Ängla

 

 

14. Western Pleasure WT LL

1 1 101 Ida Johansson Zippos Hot Jet Set ”Rocky” WWR

 

 

 

 

15. Western Horsemanship

1 2 9 Mia Eriksson Exon CWR

2 1 105 Moa Bergman-Karbeus Katy Bugs Twist

 

 

 

16. Western Horsemanship WT

1 5 11 Elin Sundquist Dream Chics Jasper

2 1 4 Elin Hansson She Is A Bella

3 3 3 Christine Falk Zippos Hot Jet Set ”Rocky” WWR

4 6 104 Moa Bergman-Karbeus Mr Tough Gun

5 4 8 Ingela Arpi Ängla

6 2 103 Tove Engström AVM Kansas WWR

 

17. Western Horsemanship WT LL

1 1 101 Ida Johansson Zippos Hot Jet Set ”Rocky” WWR

 

 

 

 

18. Pole Bending (ingen rangordning)

32,00+30,79 1 18 Elin Sundquist AVM Kansas

26,66+5+26,86+5 2 102 Josefine Hansson Saga WWR

34,20+33,83 3 11 Elin Sundquist Dream Chics Jasper

 

 

19. Barrel Race (ingen rangordning)

21,10+19,35 1 11 Elin Sundquist Dream Chics Jasper

17,59+18,13 2 102 Josefine Hansson Saga WWR

18,93+18,70 3 18 Elin Sundquist AVM Kansas

 

 

Copyright © Wermland Western Riders